Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 5. Ayağı Türkiye Rallisi'nde UMKE ve 112 Acil Ekiplerimiz Sağlık Tedbirlerini Sağlıyor
13 Ocak 2021
WCR.jpeg


       Dünya Ralli Şampiyonası'nın (WRC) 5. ayağı Türkiye Rallisi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla gerçekleştirilecek.

       Son iki yıldır "Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı en büyük spor organizasyonu" olarak nitelendirilen Türkiye Rallisi, Muğla Marmaris Atatürk Meydanı'ndaki start seremonisiyle başladı.

       Otomobil sporcuları, 707 kilometre uzunluğundaki zorlu rallide, Marmaris ve Datça bölgelerindeki 12 özel etapta büyük bir rekabetle dereceye girmek için yarışacak.

       3 gün sürecek yarışta sağlık tedbirleri UMKE ve 112 Acil Ekiplerimiz tarafından sağlanacak. Muğla ve çevre illerden görevlendirilen toplam 77 kişilik sağlık personeli 21 UMKE ve 112 Ambulansı ile WRC Marmaris’te görev yapacak.

       Ayrıca Afyonkarahisar’da konuşlandırılan 4 kişilik helikopter ambulans ekibi de ralli boyunca Marmaris’ de hazır bulunacak.