Yenidoğan Ambulanslarımızda Görev Alacak Transport Personeline Online Eğitim Gerçekleştirildi.
13 Ocak 2021

1Yenidoğan_AmbulansEğitim.jpg
Yenidoğan transportu hizmetlerinin daha verimli yürütülmesi amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde, yenidoğan ambulanslarında görevlendirilecek sağlık profesyonelleri için “Yenidoğan Transport Eğitimi” 22-24 Aralık 2020 tarihlerinde Online olarak Türk Neonatoloji Derneği Yenidoğan Uzmanı Hocalarımız ile birlikte gerçekleştirildi.

Eğitime Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Şanlıurfa illerimizde transportlarda görev alacak toplam 109 personelimiz ve İl Uzaktan Eğitim Sorumlularımız katıldı.

Katılımcıların eğitim öncesinde, yenidoğan transportuna ilişkin ön bilgilerini, eğitim sonrasında ise öğrenme düzeylerini ölçmek amacıyla EKİP Portal sistemi üzerinden ön test ve son test sınavları, ayrıca her eğitim günü sonunda gün sonu değerlendirme sınavları yapıldı.

Online eğitime katılan ve son testte başarılı olan 109 personelimiz Ocak ayında, yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde ve doğumhane koşullarında 10 günlük staj programına katılarak aldıkları teorik eğitimi uygulama imkanı bulacak ve pratiğe dönüştürebilecekler.

  • 2Yenidoğan_AmbulansEğitim.jpg
  • 3Yenidoğan_AmbulansEğitim.jpg
  • 4Yenidoğan_AmbulansEğitim (2).jpeg