Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Yeni Yılı İstanbul 112 Avrupa KKM' de Karşıladı, Telsizden Sağlık Çalışanlarına Seslendi
13 Ocak 2021


 Bakan_2021_Yeniyıl_KKM_Ziyaret.png


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yeni yılı İstanbul 112 Avrupa Komuta Kontrol Merkezi’nde karşıladı. Önce merkezde ki personelin ardından da  telsizden yaptığı konuşma ile tüm 
sağlık çalışanlarının yeni yıllını tebrik etti.

Bakan Koca telsizden şöyle seslendi: “2021 yılının ülkemize, milletimize ve insanlığa huzur, sağlık ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Bütün dünyanın hedefi salgını sona erdirmek şeklinde oldu ama 2020 salgının bittiği yıl olmadı. Umarım 2021 yılı salgını bitirdiğimiz yıl olur. Canla başla çalıştınız, 112 Acil çalışanları olarak üzerinize düşen sorumluluğu hakkıyla yapma noktasında üstün gayret gösterdiniz. Bütün vatandaşlarımız sizin bu gayretlerinize şahit. Sizin bu gayretlerinizle beraber 2020 yılı sağlık çalışanlarımız, sağlık ordumuz nezdinde önemli bir yıl oldu. Aslında 2020 sağlık çalışanlarımızın yılı oldu. Çünkü geçtiğimiz yıl özellikle fedakarlığınız ve özverinizle yoğun gayret gösterdiğiniz önemli bir yıl oldu. 2021 yılı Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) bizim yaptığımız öneriyle sağlık çalışanları yılı olarak kabul edildi.”

Koca; 2021 yılının "Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı" olarak kutlanacağını dolayısıyla 2021 yılının tarihe sağlık çalışanları yılı olarak geçeceğini belirterek sözlerine "Ben, gayret ve çabanızı çok yakından biliyorum. Özellikle birçoğunuz ailelerinizden, anne ve babalarınızdan ayrı kaldınız. Yeni yılın salgının bittiği yıl olmasını temenni ediyorum. Özellikle aşı temini ile birlikte vatandaşlarımızın da tedbirlere uymasıyla bu yılın salgını bitireceğimiz yıl olacağını umuyorum. Sağlığın güvencesi yine sağlık çalışanları olacaktır" diyerek devam etti.

Bakan konuşmasını, "Nezdinizde tüm sağlık çalışanlarının yeni yılını kutluyorum ve hayırla geçirmelerini temenni ediyorum. Hayırlı mesailer diliyorum" diyerek sonlandırdı.

  • Bakan_Koca_Yılbaşı_Ziyaret.jpg
  • Bakan_Koca_Yılbaşı_Ziyaret.jpg
  • Bakan_Koca_Yılbaşı_Ziyaret.jpg