Genel Müdürlüğümüz ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşbirliğinde ’Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi" Düzenlendi
21 Ocak 2021


Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi_5.jpeg


Genel Müdürlüğümüz tarafından 19 - 21 Ocak 2021 tarihleri arasında ülkemizin alanında,  gelişmiş teknoloji ile donatılmış merkezlerinden biri olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi işbirliğinde ‘’Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi’’ düzenlendi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Klinik Simülasyon Merkezi’nde düzenlenen eğitime 112 Acil Sağlık, UMKE ve İnme mobil uygulamasındaki başarılı çalışmaları nedeniyle Eskişehir, Çanakkale, İzmir, Bolu, Aksaray, Manisa ve Ankara illerinden doktor, sağlık memuru (ATT), sağlık teknikeri (Paramedik) ve hemşireler katıldı.

Katılımcılar, alanında uzman akademisyenlerin gözetiminde, ev ortamında veya ambulansta doğum, doğum sonrası yenidoğan stabilizasyonu, ileri seviyede kardiyak yaşam desteği konularından oluşan eğitimleri yüksek gerçeklikli simülatörlerde yoğun olarak uygulama imkanı buldular. 

Katılımcılara program sonunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcısı, Tıp Fakültesi Dekanı ve eğitmen öğretim üyeleri tarafından başarı belgesi verildi.

İlki başarıyla tamamlanan eğitimin çalışanlarımızın mesleki bilgi beceri gelişimlerine katkı sağlayacağı düşünülerek daha kapsamlı devamı planlanmaktadır.

  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi
  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi_8.jpeg
  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi
  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi_7.jpeg
  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi
  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi_6.jpeg
  • Hastane Öncesi Acil Sağlık Simülasyon Eğitimi