İleri Sürüş Teknikleri Eğitmenlerimize Emniyet Genel Müdürlüğünden İleri Seviye Eğitim!
07 Haziran 2021


İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi (4).jpeg

Hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini yürüten 112 Acil Sağlık Ambulans sürücülerinin trafikte karşılaştığı engelleri herhangi bir kazaya mahal vermeden aşarak, güvenli bir şekilde hasta naklinin ve vakalara ulaşımın sağlanması amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda ambulans sürücülerimize periyodik olarak düzenlenen “İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi”nde eğitmen olarak görev alan personellerimizin teorik ve uygulama çalışmalarından oluşan “İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi” ile desteklenmesi planlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığına bağlı Şehit Fethi Sekin Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek eğitim, araç güvenlik sistemleri, emniyet kemeri simülatör aracı eğitimi, kontrollü fren uygulamaları, slalom çalışmaları, ıslak zeminde engelden kaçma, kuru zeminde engelden frenli veya frensiz kaçma gibi uygulama çalışmalarını kapsıyor.

21 bölge eğitmenlerimizin katılımıyla iki grup halinde yapılması planlanan eğitimin ilki 24 Mayıs’ta başladı. 4 Haziran'da son bulacak eğitimin ardından 07/06/‪2021-18‬/06/2021 tarihleri arasında ikinci grubun katılımı ile eğitim tamamlanacak. Eğitmenlerin kazandıkları bilgi ve becerileri görev bölgelerinde diğer eğitmenlere aktarması ve periyodik eğitimlerde ambulans sürücülerimize aktarılması sağlanacak.

       
Genel Müdürümüz Dr. Semih Korkut, Eğitim ve Projeler Daire Başkanımız Dr. Güngör Ayan ile birlikte Ankara Gölbaşı’nda bulunan eğitim merkezindeki çalışmaları yerinde incelemek üzere ziyaret gerçekleştirdi. Eğitim hakkında detaylı bilgi alan Korkut, söz konusu eğitimlerin geliştirilmesi amacıyla fikir alışverişinde bulundu.

 

  • İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi.jpeg
  • İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi
  • İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi (7).jpeg
  • İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi (5).jpeg
  • İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi (2).jpeg